"Rekord dla Niepodległej" fot. zkaszub.info

„Rekord dla Niepodległej” – Dzieci z „Kubusia Puchatka” zaśpiewały hymn [ZDJĘCIA]

Ogólnopolska akcja „Rekord dla Niepodległej”, w którą licznie włączyły się placówki oświaty w naszym powiecie. Dokładnie o godz. 11:11 setki uczniów, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości, wspólnie zaśpiewało 4 zwrotki hymnu. Udział w akcji wzięły również dzieci z kartuskiego Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek”.

"Rekord dla Niepodległej" fot. zkaszub.info
„Rekord dla Niepodległej” fot. zkaszub.info

Do udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej” zaprosiło Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem tej inicjatywy zaangażowanie jak największej liczby chętnych szkół, przedszkoli i placówek oświatowych do symbolicznego, wspólnego uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokładanie o godzinie 11:11 w wielu szkołach w kraju i na świecie, setki uczniów razem odśpiewało 4 zwrotki hymnu.

„Rekord dla Niepodległej”

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek” w październiku zasadziły dąb pamięci. W piątkowe przedpołudnie natomiast, podczas uroczystego apelu włączyły się w akcje wspólnego śpiewu hymnu narodowego. Jak

Reklamy

-Akcja ma nie tylko na celu obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zasadniczym celem akcji jest kształtowanie poczucia patriotyzmu już od najmłodszych lat – mówi Marzenna Nacel, Dyrektor przedszkola. Czy to ważne by uczyć dzieci patriotyzmu i historii? My zadajemy sobie to pytanie, gdy mamy tę wolność. Natomiast w historii naszego kraju były momenty, kiedy tej wolności zabrakło. Wtedy edukacja i krzewienie patriotyzmu nabiera szczególnej wartości.

09112018_Rekord_KubusPuchatek (1)

Zdjęcie 1 z 21


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*