W Leźnie i Kartuzach staną lodówki społeczne? Ruszyła zbiórka środków

W Leźnie i Kartuzach staną lodówki społeczne? Ruszyła zbiórka środków

Znany szczególnie w gm. Żukowo społecznik Zbyszek Hormański wpadł na pomysł, aby w Leźnie (gm. Żukowo) oraz Kartuzach stanęły lodówki społeczne. „Dzięki temu wspólnie ograniczamy marnotrawstwo jedzenia…” – uważa. Gdzie dokładnie postawione zostaną lodówki?

Autorem pomysłu, aby zarówno w Leźnie (gm. Kartuzy), jak też w Kartuzach znalazły się tzw. lodówki społeczne, jest społecznik, a także trener MMA Zbigniew Hormański, z którym rozmawialiśmy już na łamach naszego portalu. Dlaczego uważa, że jest to potrzebne?

-Lodówka społeczna to świetna inicjatywa, która łączy lokalne społeczności w walce z marnowaniem jedzenia. To centrum solidarności, gdzie możemy zostawić nadmiarowe jedzenie dla potrzebujących – argumentuje Z. Hormański. – Dzięki temu wspólnie ograniczamy marnotrawstwo i wspieramy tych, którzy nie stać na pełnowartościowe posiłki.

Reklamy

W Leźnie lodówka miałaby stanąć przy kościele, zaś w Kartuzach przy barze mlecznym na ul. Parkowej. Uruchomiona została też zbiórka środków, którą wesprzeć można TUTAJ.

Zobacz również: Zbyszek Hormański: „Początki, kiedy MMA w Polsce powstawało, były trudne..”

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*