Fot.: kartuzy.pl

Utrudnienia w ruchu w Kartuzach: roboty na ul. Kolejowej

Utrudnienia w ruchu w Kartuzach ul. Kolejowej potrwają do 30 czerwca. W rejonie dworca kolejowego trwa bowiem budowa węzła integracyjnego. Dzisiaj szpecący miasto teren już niedługo będzie chlubą Kartuz.

Utrudnienia w ruchu w Kartuzach
Fot.: kartuzy.pl

Utrudnienia w ruchu w Kartuzach potrwają 4 miesiące

Roboty budowlane odbywać się będą na ul. Kolejowej od skrzyżowania z ulicą 3 Maja  do skrzyżowania z Dworcową.  Wspomniany fragment wyłączony został  Drogowcy wczoraj, to jest w środę, 22 lutego wyłączyli wspomniany odcinek ul. Kolejowej z ruchu i wyznaczyli objazdy.

Zobacz też: Przebudowa drogi nr 188 na odcinku Człuchów – Debrzno wkrótce ruszy

Rozpoczęcie prac na ulicy Kolejowej wynika z konieczności budowy nowych odcinków dróg, które usprawnią komunikację w mieście.  Powstałe drogi ułatwią włączanie się do ruchu z ulicy Kolejowej w ulicę 3 Maja i odwrotnie, co zwiększy przepustowość dróg i bezpieczeństwo podróżujących.

Reklamy

Prace potrwają cztery miesiące. Tyle czasu zapewne też trzeba będzie się liczyć z utrudnieniami w ruchu.  

Plan tymczasowej zmiany organizacji ruchu – jak można przeczytać na stronie internetowej kartuskiego magistratu – obejmuje objazdy zwłaszcza w i z kierunku Gdyni: ulicą Węglową i nową obwodnicą Kartuz. 

Węzeł integracyjny w Kartuzach

Przypomnijmy, iż inwestycja nazwana   „Budowa węzła integracyjnego w Kartuzach wraz z trasami dojazdowym” została podzielona na trzy etapy. Pierwszy obejmuje prace przygotowawcze i rozbiórkowe, drugi – budowę dworca, a trzeci – przebudowę ul. Kolejowej.

Nowy dworzec będzie mieścił się w podpiwniczonym trzykondygnacyjnym budynku o łącznej powierzchni zabudowy wynoszące 429,71 m2, powierzchni użytkowej 724,24 m2 oraz kubaturze 6078,11 m3.  Na teren budowanego węzła przeniesiony zostanie obelisk upamiętniający poległych i zamordowanych w okresie II wojny światowej kartuskich kolejarzy.

Skomentuj: Utrudnienia w ruchu w Kartuzach: roboty na ul. Kolejowej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*