Uprawa konopi świetnym biznesem! I to legalnym! [WIDEO]

Uprawa konopi może być świetnym biznesem i do tego całkowicie legalnym! Zainteresowanie uprawą ciągle rośnie! Zobacz wideo!


 

Rynek konopi w Polsce kwitnie. Cały czas wzrasta ich zastosowanie – infoWire.pl 

Uprawa konopi w Polsce jest jak najbardziej legalna. Dotyczy to jednak tylko konopi włóknistych (Cannabis sativa), niezawierających więcej niż 0,2% tetrahydrokannabinolu (THC). Popularność tej rośliny jest w naszym kraju coraz większa. Zobacz, jakie produkty można z niej uzyskać

– Jeżeli chodzi o polski rynek, zainteresowanie uprawą konopi na dzisiaj jest bardzo wysokie […]. Żeby je uprawiać, rolnik musi znaleźć firmę, która ma odpowiednie zezwolenia na ich przetwarzanie, i podpisać z nią umowę. Po stronie firmy powinno leżeć uzyskanie wszystkich pozwoleń – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Zofia Vahlberg, właścicielka firmy Olimax.

Zobacz też: Rekrutera zastąpi robot? Ten proces już się rozpoczął!

Dlaczego warto uprawiać konopie? Chociażby dlatego, że mają one bardzo korzystne właściwości, które nie są powszechnie znane. Okazuje się np., że 1 ha konopi pochłania od 2,5 do 4 razy więcej dwutlenku węgla niż 1 ha 60-letniego lasu. Poza tym produkty konopne, jak również same konopie, mają silne działanie bakteriobójcze i wirusobójcze.

Zastosowanie konopi jest przeróżne. Przykładowo z nasion i kwiatów otrzymujemy produkty spożywcze, takie jak olej, mąkę, mleko bądź inne napoje. Z kolei łodygi konopi są wykorzystywane m.in. w przemyśle tekstylnym, budowlanym, samochodowym czy też chemicznym.

Skomentuj: Uprawa konopi świetnym biznesem! I to legalnym!  [WIDEO]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*