Ukradł z domu letniskowego rzeczy o wartości  blisko 7,5 tys. zł

Ukradł z domu letniskowego rzeczy o wartości blisko 7,5 tys. zł

Policjanci z Przodkowa potrzebowali niespełna dwóch godzin, aby zatrzymać podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do domku letniskowego. 40-letni mężczyzna włamał się do niego, pomieszkiwał po czym ukradł rzeczy o wartości blisko 7,5 tys. zł. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

W środę, 3 października, policjanci z Przodkowa zostali zaalarmowani przez właściciela jednego z domków letniskowych. Mężczyzna poinformował przybyłych na miejsce mundurowych, że do jego domku ktoś się włamał, pomieszkiwał, a następnie ukradł sprzęt narciarski i motocyklowy o łącznej wartości blisko 7,5 tys. zł. Pokrzywdzony dokładnie opisał co zostało skradzione.

Funkcjonariusze od razu podjęli działania. Technik kryminalistyki zabezpieczył wszystkie ślady z miejsca zdarzenia oraz sporządził dokumentacje fotograficzna. Policjant wydziału dochodzeniowo- śledczego przesłuchał świadków, dokonał oględzin miejsca zdarzenia, a patrolowcy pojechali szukać sprawcy w okolicach. Po niespełna 2 godzinach funkcjonariusze patrolówki zauważyli idącego mężczyznę ze sprzętem narciarskim i motocyklowym. 40-latek został zatrzymany i doprowadzony do najbliższej jednostki. Mienie zostało w całości odzyskane i wróciło do prawowitego właściciela.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*