Udany występ piłkarzy Raduni Stężyca w litewskim Mariampolu

Udany występ piłkarzy Raduni Stężyca w litewskim Mariampolu

Kolejny międzynarodowy sukces odnotowali piłkarze roczników 2007/08 Raduni Stężyca. Zawodnicy ze Stężycy otrzymali zaproszenie do udziału międzynarodowym turnieju piłkarskim.

Kolejny międzynarodowy sukces odnotowali piłkarze roczników 2007/08 Raduni Stężyca. Zawodnicy ze Stężycy otrzymali zaproszenie do udziału międzynarodowym turnieju piłkarskim. Został on rozegrany 8 i 9 grudnia ogromnej hali sportowej o powierzchni pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej w Mariampolu na Litwie.

Było to dla nich debiut w turnieju rozgrywanym poza granicami naszego kraju. W rozgrywkach uczestniczyło 16 drużyn z Rosji, Łotwy, Litwy oraz Polski. Piłkarze Raduni mimo, że musieli rywalizować z zawodnikami o rok, a nawet dwa lata starszymi od siebie, poradzili sobie znakomicie.

W pierwszym meczu, po bardzo dobrej grze, pokonali litewski zespół FA Dainawa 1:0 po bramce Olka Reclawa. W następnym meczu minimalnie ulec znacznie silniejszym fizycznie zawodnikom z rocznika 2006 zespołu FA Żalgititis z Wilna.

W trzecim meczu grupowym zwyciężyli z łotewskim Marupes SC 3:1 po dwóch golach Wiktora Etmańskiego i jednym Jakuba Richerta zajmując drugie miejsce w grupie B.

W drugim dniu rozgrywek najpierw zwyciężyli z łotewską drużyną FK Ventspils 3:1 po hat-tricku Szymona Recława. W ostatnim meczu wygrali z GKS Pogoń Gradzisk Mazowiecki 4:0 po dwóch trafieniach Aleksandra Reclawa i dwóch bramkach Wiktora Etmańskiego. Tym samym zajęli bardzo dobre V miejsce w tych doborowych rozgrywkach.

Reklamy


Radunia zagrała w Mariampolu w składzie: Kacper Mach, Konrad Dułak, Aleks Hinz, Kacper Gabryel, Jakub Richert (c), Tomasz Birr, Aleksander Reclaw, Adam Stencel, Wiktor Etmański, Szymon Recław, Nikodem Orlikowski, Aleksander Meier, Tomasz Hinc, Wiktor Naczk, Oliwier Diks, Igor Kukliński, Olgierd Dułak.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*