Uczniowie chwaszczyńskiej szkoły z medalami mistrzostw województwa!

Uczniowie chwaszczyńskiej szkoły z medalami mistrzostw województwa!

W marcu odbyły się dwa Finały XLVII Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej, w którym sukces osiągnęli uczniowie z chwaszczyńskiej szkoły. Do turnieju finałowego, w którym startowało 6 najlepszych zespołów z naszego województwa, awansowały reprezentacje zarówno chłopców jak i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie.

Aby wystąpić w tych zawodach młodzi sportowcy musieli wygrać zawody gminne, powiatowe oraz półfinał mistrzostw województwa. Zrobili to w znakomitym stylu, nie tracąc przy tym żadnego seta. W turnieju finałowym, który odbył się w Starogardzie Gdańskim bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z Chwaszczyna, którzy wygrali wszystkie mecze i tym samym zdobyli tytuł Mistrzów Województwa Pomorskiego!  W meczu o złoty medal podopieczni Katarzyny Przeperskiej pokonali młodych siatkarzy z Trefla Gdańsk. Trzecie miejsce zdobył Starogard Gdański. 

Następnego dnia w Gdańsku odbył się turniej finałowy dziewcząt, w którym siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie po znakomitej walce zdobyły brązowy medal Mistrzostw Województwa! Zawody wygrały zawodniczki z Gdańska, które w walce o złoty medal pokonały Kwidzyn.

Reklamy

Jest to kolejny sukces uczniów z Chwaszczyna. Należy przypomnieć, iż ich starsi koledzy w 2016 roku zdobyli Wicemistrzostwo Województwa w mini piłce siatkowej, a w zeszłym roku zdobyli srebrny medal w Wojewódzkim Finale Gimnazjady. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*