Udane rozpoczęcie sezonu żukowskich zapaśników

Czterech młodzików z sekcji zapaśniczej klubu Morena Żukowo pod wodzą trenera Dawida Leonarczyka wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach województwa Warmińsko-Mazurskiego, które odbyły się sobotę w Lidzbarku Warmińskim.

Młodzi Żukowianie rozpoczęli kolejny sezon startów potwierdzając wysoką formę i w swoich kategoriach wagowych stoczyli doskonałe pojedynki.

Artur Pituła, który dopiero zaczyna swoją sportową przygodę w kategorii młodzika zajął drugie miejsce w kategorii 39kg nieznacznie ustępując zawodnikowi z Warszawy.

Filip Regliński zwyciężył w kategorii 42kg, udowadniając tym samym swój powrót do formy.

Żukowski „pewniak” Igor Dąbrowski ponownie nie zawiódł i wszystkie swoje pojedynki ze starszymi i cięższymi kolegami wygrał bez straty punktu.

Najbardziej emocjonujące walki można było oglądać w wykonaniu Oskara Leonarczyka, który ważąc niespełna 31kg stanął do walki w kategorii 35kg. Wygrał swoje pojedynki i został wybrany przez komisję sędziowską „Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii młodzik”.

Udany start naszych zapaśników napawa nadzieją na nadchodzący sezon i pokazuje, że ciężka praca trenera i zawodników daje wymierne efekty.