Tuchom. Nowa szkoła już po odbiorze (zdjęcia)

Tuchom. Nowa szkoła już po odbiorze (zdjęcia)

Zakończyły się prace budowlane przy Szkole Podstawowej w Tuchomiu. Jak podkreśla burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski, inwestycja ta to duży krok […]

Zakończyły się prace budowlane przy Szkole Podstawowej w Tuchomiu. Jak podkreśla burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski, inwestycja ta to duży krok w kierunku rozwoju gminnej oświaty. – „Szkoła jest duża, estetyczna i nowoczesna. Dziękuję radnym, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy w budżecie wygospodarować kwotę na ten cel” – dodaje włodarz.

Nie od dziś wiadomo, że gminę Żukowo cechuje ogromy przyrost mieszkańców. Samorząd stara się na bieżąco reagować na to zjawisko, a nowa szkoła w Tuchomiu jest tego najlepszym przykładem. Obiekt ma trzy kondygnacje i będzie szkołą podstawową wraz z wyodrębnionym odziałem przedszkolnym z własną szatnią i sanitariatami.

Oprócz sal lekcyjnych powstała też świetlica, sala komputerowa, salka do ćwiczeń ruchowych, czytelnia, gabinet pielęgniarki, logopedy oraz psychologa. Jest też sala wielofunkcyjna ze ścianką mobilną dzielącą sale na dwa pomieszczenia. Sanitariaty zostały przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek został wyposażony również w windę, a na dachu zamontowane zostały panele fotowoltaiczne. Nie brakuje też akcentów kaszubskich.

-Dla całej społeczności szkolnej i mieszkańców to wielka radość, że otrzymaliśmy do użytku nowoczesną, energooszczędną i kolorową szkołę. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi w niespełna rok udało się wybudować placówkę, która spełnia marzenia mieszkańców tej wsi, zarówno rdzennych jak też przybyłych – mówi dyrektor szkoły Elżbieta Pryczkowska. – Przed nami kolejne wyzwania związane z wyposażeniem szkoły, ale mamy plan, aby do 1-go lutego przenieść się do niej, czyli w sześćdziesiątą drugą rocznicę powołania szkoły w Tuchomiu. W imieniu wszystkich dziękuję burmistrzowi Wojciechowi Kankowskiemu oraz całej Radzie Miejskiej w Żukowie za wsparcie, a także sołtysowi Lidzbarskiemu, który całym sercem i wszystkimi siłami zabiegał o nową szkołę.

Wykonawcą prac budowlanych była firma Zakład Usług Remontowo-Budowlanych Apollo. Kosz inwestycji to 5,7 miliona złotych. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu gminy Żukowo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*