Ten kierowca od dawna nie powinien prowadzić. Po raz kolejny złapała go policja

Ten kierowca od dawna nie powinien prowadzić. Po raz kolejny złapała go policja

Wczoraj kartuscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-latka, który, jak się okazało, miał 8-krotny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, przewoził o jedną osobę za dużo i dziecko bez fotelika. Dodatkowo pojazd, którym podróżował nie miał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna oprócz zarzutu niestosowania się do zakazów sądu został ukarany mandatami karnymi o łącznej sumie 800 złotych i 6-cioma punktami karnymi.

W niedzielne popołudnie policjantki z kartuskiej komendy zostały skierowane na interwencję domową, po której jedna ze stron opuściła mieszkanie i udała się ze swoją rodziną do samochodu marki Ford. Jak zauważyły policjantki, w samochodzie znajdowało się pięć osób, a szósta dla której zabrakło miejsca poszła w kierunku oddalającego się forda.

Mundurowe natychmiast pojechały za samochodem w kierunku ul. Gdańskiej, gdzie zauważyły ten sam pojazd, a w nim już nie pięć, a sześć osób. Policjantki zatrzymały do kontroli drogowej samochód, którym kierował 25-latek. Wzrok ich nie mylił – kierowca przewoził o jedną osobę za dużo oraz dziecko bez fotelika.

Reklamy

Ponadto po sprawdzeniu 25-latka w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma on 8-krotny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

25-latek został przewieziony do kartuskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut niestosowania się do zakazów sądowych oraz został ukarany mandatami karnymi o łącznej sumie 800 złotych oraz 6-cioma punktami karnymi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*