Zarząd Powiatu Kartuskiego, reprezentujący Powiat Kartuski w sprawach gospodarowania nieruchomościami informuje :
Tag: Prokowo
To on ukradł quada w gm. Stężyca. Pochodzi z Prokowa koło Kartuz
W zeszłym miesiącu na jednej z posesji w powiecie kartuskim doszło do kradzieży quada. Niecały tydzień po zdarzeniu kartuscy kryminalni zatrzymali sprawcę jego kradzieży i odzyskali skradziony pojazd.
Prokowo. Kolejny poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policji
Wczoraj kryminalni zatrzymali 34-latka, który był poszukiwany listem gończym. Dodatkowo mężczyzna miał przy sobie około 15 gramów metamfetaminy, ponadto prowadził pojazd będąc pod wpływem narkotyków oraz mimo braku uprawnień do kierowania. Najbliższy miesiąc 34-latek spędzi w areszcie śledczym.
Powstaną nowe zadaszone boiska w Łapalicach i Prokowie
Uczniowie szkół podstawowych w Łapalicach i Prokowie (gm. Kartuzy) wkrótce zyskają komfortowe warunki do ćwiczeń. Gmina Kartuzy pozyskała dofinansowanie z programu Olimpia na budowę dwóch zadaszonych boisk wielofunkcyjnych.
Kilku nietrzeźwych kierowców w weekend. Jeden spowodował kolizję
W miniony weekend jak niemalże co tydzień znalazło się kilku kierowców, którzy wsiedli za kółko po spożyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą tym razem był 43-latek, którzy przez jazdę „pod wpływem” uderzył samochodem w drzewo.
Pow. kartuski. Dwaj kierujący „pod wpływem” zatrzymani
W miniony weekend kartuscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Jednego uchwycono w Prokowie (gm. Kartuzy), a drugiego w Mezowie (gm. Kartuzy). W przypadku „amatora używek” z Prokowa woń alkoholowa i stan mężczyzny były na tyle ciężkie, że nie można było zbadać go alkomatem na miejscu.
Prokowo-Kolonia. Kolizja przez nadmierną prędkość
Mogło być groźnie – wczoraj wieczorem na trasie Prokowo-Kolonia (gm. Kartuzy) doszło do „czołówki” z udziałem dwóch samochodów. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a sprawca zdarzenia zostanie ukarany mandatem.
Prokowo. Samorząd ws. dyrektor szkoły: „Podjęliśmy działania wyjaśniające…”
„W najbliższym czasie sytuacja w placówce ulegnie poprawie” – deklaruje kartuski urząd w związku ze sprawą skargi na dyrektor Szkoły Podstawowej w Prokowie Alinę Kąkol. Szefowej placówki zarzuca się m. in. kompromitowanie uczniów na forum społeczności szkolnej i notoryczne zastraszanie nauczycieli.







