Prokowo. Kolejny poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policji

Prokowo. Kolejny poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policji

Wczoraj kryminalni zatrzymali 34-latka, który był poszukiwany listem gończym. Dodatkowo mężczyzna miał przy sobie około 15 gramów metamfetaminy, ponadto prowadził pojazd będąc pod wpływem narkotyków oraz mimo braku uprawnień do kierowania. Najbliższy miesiąc 34-latek spędzi w areszcie śledczym.

Do policjantów z kartuskiej komendy każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których funkcjonariusze wszczynają poszukiwania. Celem mundurowych jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden – chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności.

Wczoraj po godzinie 6 w Prokowie (gm. Kartuzy), kartuscy kryminalni zatrzymali kierowcę citroena. Z ustaleń mundurowych wynikało, że tym pojazdem ma poruszać się 34-letni mężczyzna, który jest poszukiwany listem gończym. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, po sprawdzeniu kierowcy citroena w systemach policyjnych okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Reklamy

Dodatkowo okazało się, że 34-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto mężczyzna miał przy sobie około 15 gramów metamfetaminy. Policjanci zbadali 34-latka alkomatem oraz narkotestem. Badanie wykazało, że jest on pod wpływem amfetaminy. Dziś mężczyzna został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższy miesiąc. Ponadto za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*