Szkoła w Leźnie: uczniowski Teleexpress [ZDJĘCIA]

Szkoła w Leźnie: uczniowski Teleexpress [ZDJĘCIA]

Uczniowski Teleexpress wystartował rankiem 24 maja. W jego ramach zaprezentowany został projekt „Odkrywanie przez czytanie”

P1150872

Zdjęcie 1 z 5

UG w Żukowie

Od października do maja uczniowie uczestniczyli w wielu atrakcyjnych przedsięwzięciach, przybliżających im świat literatury. Dzieci ze szkoły podstawowej czerpały papier, tworzyły ozdobne kartki oraz wyplatały koszyki z papierowej wikliny w Warsztatach Terapii Zajęciowej Fundacji „Sprawni Inaczej” w Kościerzynie.

Zobacz też: Szkoła w Glinczu gościła Kanadyjkę [ZDJĘCIA]

Edukatorki z Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach poprowadziły cykl zajęć, w efekcie których powstały oryginalne autorskie książki tzw.”Codzienniki”. Spotkania z autorami książek (panem Andrzejem Perepeczką i panią Anną Czerwińską-Rydel) oraz wizyta w Teatrze Miniatura uświadomiły uczniom, że twórcą można zostać w każdym wieku, niezależnie od wykonywanego zawodu.

Projekt obejmował również przygotowanie przez gimnazjalistów kalendarza ściennego na bieżący rok pt. „Twarze Pomorza”. Uczniowie zamieścili w nim collage znanych postaci z naszego regionu min. profesora Jerzego Sampa, podróżnika Marka Kamińskiego itp. W trakcie prac nad kalendarzem przygotowali także prezentacje multimedialne o każdej z postaci.

Teleexpressowe studio zostało udekorowane pięknymi, ręcznie haftowanymi zakładkami oraz kartkami, ilustrującymi poszczególne miesiące kalendarza. Całości dopełnił występ zespołu Wena, który zaśpiewał utwór grupy „Pod Budą” pt. „Listy do świata”. Na zakończenie wszystkich prezentacji wystąpiła panie: Beata Biała-Grzędzicka i Maria Selke, dziękując nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia, które cała społeczność szkolna mogła przeżyć, jako wspaniałą przygodę.

Skomentuj: Szkoła w Leźnie: uczniowski Teleexpress [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*