Sylwia i Andrzej Leyk zbierali podpisy pod ustawą „Chrońmy dzieci Wspierajmy rodziców”

Sylwia i Andrzej Leyk zbierali podpisy pod ustawą „Chrońmy dzieci Wspierajmy rodziców”

Podczas zeszłotygodniowego Pikniku Rodzinnego w Przodkowie członkowie Prawa i Sprawiedliwości z pow. kartuskiego i bytowskiego zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Chrońmy dzieci Wspierajmy rodziców”. „-To odpowiedź na działalność radykalno-lewicowych środowisk…” – wyjaśnia Sylwia Leyk, szefowa struktur PiS-u w pow. kartuskim.

-Zbiórka jest odpowiedzią na działalność radykalno-lewicowych środowisk, które wchodzą na teren szkół w Polsce i podważają konstytucyjne prawo rodziców do zapewnienia dziecku wychowania zgodnego z ich przekonaniami – wyjaśnia Sylwia Leyk. – Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.

Jak podkreśla szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w pow. kartuskim, generalnie projekt zakłada wprowadzenie zmian w prawie oświatowym i przewiduje zwiększenie uprawnień rodziców do kontroli nad treściami, które są prezentowane dzieciom w szkołach i przedszkolach.

Reklamy

-Dzięki temu rodzice będą mieli pełną wiedzę, co do treści, z jakimi dziecko ma styczność. Konkretyzacja przepisów da rodzicom możliwość decydowania i ograniczenia niepożądanych treści, dotyczących miedzy innymi: sposobu życia, seksualizacji czy przemocy – dodaje S. Leyk.

Działacze PiS-u zaznaczają, że zbiórka podpisów na festynie w Przodkowie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Zobacz również: Sylwia Leyk o Janie Pawle II: „Rozpoczął proces oczyszczania kościoła…”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*