Region. Sylwia Leyk o Janie Pawle II: „Rozpoczął proces oczyszczania kościoła…”

Region. Sylwia Leyk o Janie Pawle II: „Rozpoczął proces oczyszczania kościoła…”

Sylwia Leyk, szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w pow. kartuskim i radna woj. pomorskiego, zachęcając do udziału w marszach dla Jana Pawła II, odniosła się się do „licznych przypadków podważania autorytetu” papieża Polaka. „Ataki te tak naprawdę skierowane są przeciwko Kościołowi i katolikom w Polsce. Są one również próbą wywołania nieufności i wrogości wobec chrześcijańskiej wiary i Kościoła katolickiego” – oznajmia.

Nasze środowisko pragnie wyrazić ogromne oburzenie tym, że w naszym kraju mają miejsce liczne przypadki podważania autorytetu św. Jana Pawła II. To budząca nasz sprzeciw próba dyskredytacji i szargania Jego wielkiego autorytetu. Jesteśmy przeciwni oskarżaniu pośmiertnie tych, którzy nie mogą bronić się przed fałszywymi oskarżeniami.

Św. Jan Paweł II był papieżem, który walczył z przypadkami pedofilii i wprowadził w Kościele surowe wytyczne dotyczące przestępstw tego rodzaju. Św. Jan Paweł II przedstawił swoje stanowisko w słowach: „w stanie kapłańskim i życiu zakonnym nie ma miejsca dla tych, którzy krzywdzą młodych”. Należy podkreślić, że to św. Jan Paweł II rozpoczął proces oczyszczania Kościoła.

Uważam, że ataki te tak naprawdę skierowane są również przeciwko Kościołowi i katolikom w Polsce. Są one również próbą wywołania nieufności i wrogości wobec chrześcijańskiej wiary i Kościoła katolickiego.

Dlatego zapraszamy Wszystkich Państwa do wzięcia udziału w licznych Marszach, które odbędą się w dniu 2 kwietnia br. w 18. rocznicę śmierci Wielkiego Papieża – Polaka, pokażmy swoją siłę i obrońmy Pontyfikat św. Jana Pawła II, wszakże jesteśmy jego pokoleniem.

W stolicy odbędzie się wielki Narodowy Marsz Poparcia dla Papieża (wybieram się tam osobiście) ale uroczystości te odbędą się równocześnie w innych miastach np. w Gdyni i rozpoczną się mszą św. o godz. 12.00 w Bazylice przy ul. Świętojańskiej. Kluby Gazety Polskiej organizują przejazdy autokarami do Warszawy na uroczystości, grupa kartuska dołącza się również do tej akcji.

Naszym moralnym obowiązkiem jest obronić dobre imię Jana Pawła II.

Sylwia Leyk – pełnomocnik Komitetu Terenowego PIS Kartuzy

Zobacz również: Lokalni działacze PiS-u zachęcają do udziału w marszu dla Jana Pawła II

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*