Towarzystwo Miłośników Kartuz w Polanicy Zdroju

Grupa członków Towarzystwa Miłośników Kartuz oraz przedstawiciele władz gminy i powiatu kartuskiego wyruszyli do Polanicy Zdroju. Była to rewizyta po wizycie w Kartuzach władz samorządowych i towarzystwa.

Członkowie Towarzystwa Miłośników Kartuz oraz władze gminy i powiatu byli z rewizytą w Polanicy Zdroju Fot. nadesłane
Członkowie Towarzystwa Miłośników Kartuz oraz władze gminy i powiatu byli z rewizytą w Polanicy Zdroju Fot. nadesłane

Towarzystwo Miłośników Kartuz dwa lata temu podjęło współpracę z Towarzystwem Miłośników Polanicy i zachęciło samorządy obu regionów do współpracy. W 2016 roku gościli w Kartuzach przedstawicieli Towarzystwa oraz władz samorządowych z Polanicy Zdroju. Natomiast z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Kartuz 22 kwietnia  grupa członków oraz przedstawiciele władz gminy i powiatu kartuskiego wyruszyli z rewizytą do Polanicy Zdroju.

Poniedziałek 23 kwietnia rozpoczął się uroczyście w Urzędzie Miejskim w Polanicy Zdroju, gdzie spotkano się z burmistrzem Polanicy, radnymi oraz kadrą zarządzającą instytucjami Polanicy. Gospodarze starali się pokazać najciekawsze osiągnięcia miasta. Zwiedzano Teatr  Zdrojowy –  Centrum Kultury i Promocji, następnie hutę szkła, domy zdrojowe i parki. Przewodnikiem  po Polanicy był przewodniczący Rady Miejskiej Roman Szymański, który oprowadził kartuską grupę po Polanicy i okolicach, mówił o historii, osiągnięciach i planach rozwoju.

Kolejnego dnia zwiedzano Kudowę  Zdrój, Duszniki i znany na całym świecie Dworek Fryderyka Chopina. Wielką niespodzianką był obiad po stronie czeskiej w bardzo starym mieście Nahod.  

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*