Sylwester 2016

Sylwester 2016: ostrożnie z fajerwerkami!

Sylwester 2016 powoli się rozkręca. Ostrożnie z fajerwerkami! W tę szczególną noc każdego roku dochodzi do wielu wypadków. Lekarze udzielają pomocy ofiarom nieodpowiedniego obchodzenia się ze sztucznymi ogniami.

Fot.: pixabay.com
Pełne ręce roboty mają ratownicy medyczni i strażacy. W ubiegłym roku strażacy między innymi gasili pożar drzewka w ogrodzie w Kartuzach, żywopłotu w Żukowie oraz trawę w Kameli i Sierakowicach. 

Zobacz też: Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Trzeba pamiętać, że fajerwerki to materiały wybuchowe i mogą nie tylko poparzyć, ale też poważnie ranić, czy nawet zabić! Trzeba się z nimi obchodzić delikatnie i używać zgodnie z instrukcją.  Ta zaś winna znajdować się na opakowaniu. Musi być sporządzona w języku polskim. Kupując opakowanie koniecznie trzeba sprawdzić, czy nie jest ono w jakikolwiek sposób uszkodzone, czy lont jest zabezpieczony pomarańczową osłoną, a poszczególne elementy składowe są ze sobą połączone. 

Reklamy

Fajerwerki można odpalać jedynie zgodnie z instrukcją. Nie należy lekceważyć ostrzeżeń. W szczególności należy zachować odpowiednią odległość od odpalanego ładunku, w żadnym wypadku nie wolno się nad nim pochylać. 

Nie mniej ważne jest, by fajerwerki odpalać na wolnym powietrzu. Kierować je w niebo z dala od łatwopalnych obiektów, linii energetycznych i innych przeszkód, takich, jak.: np. drzewa. Niedopuszczalne jest odpalenie fajerwerków z ręki i mierzenie w kierunku innych osób.

Skomentuj: Sylwester 2016: ostrożnie z fajerwerkami!

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*