Szkoła Podstawowa w Borkowie świętowała urodziny swojego patrona

Szkoła Podstawowa w Borkowie świętowała urodziny swojego patrona

Urodziny Karola Wojtyły w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie są Świętem Szkoły. Tegoroczne obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta. Odbył się również konkurs „Mam talent”.

Urodziny Karola Wojtyły w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie są Świętem Szkoły. Tegoroczne obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. sprawowana przez ks. prefekta Marka Krampę na sali gimnastycznej szkoły. Sięgając do źródeł tych pięknych uroczystości dyrektor szkoły Józef Belgrau witając zebranych przypomniał, że „dnia 18 maja 2006 roku na mocy Uchwały Rady Miejskiej w Żukowie, dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej i lokalnej, Szkoła w Borkowie otrzymała imię Jana Pawła II. Dnia 18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, ˂największy z rodu Polaków˃, przyszły papież, Jan Paweł II. Jako społeczność szkolna jesteśmy bardzo dumni z naszego patrona, a jego życie i dokonania są dla nas inspiracją w codziennej pracy.”

Ksiądz Marek w swym kazaniu, w formie katechezy, przybliżył zebranym postać Patrona. W formie dialogowej z uczniami przypomniał najważniejsze chwile z życia polskiego papieża. Na koniec nauczył uczestników Mszy św. piosenki o patronie „ Przyjacielu nasz bardzo Cię kochamy, Przyjacielu nasz bądź na zawsze z nami, Przyjacielu nasz Janie Pawle Drugi ˂Wielki˃” Dla osób, które nie uczestniczyły w części religijnej obchodów, odbywały się zajęcia w świetlicy szkolnej.

Po Mszy św. i przerwie organizacyjnej społeczność szkolna oraz goście zebrali się ponownie na sali sportowej. Rozpoczął się konkurs „Mam talent”. Uczniowie zaprezentowali swoje różnorodne uzdolnienia. Były tańce, pokazy gimnastyczne i sportowe, gra na instrumentach, śpiew indywidualny i zbiorowy. Obecny na uroczystości Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie, Witold Szmidtke, w imieniu Burmistrza i Samorządu gratulował wszystkim sukcesów, wyraził podziw dla tak licznej grupy wszechstronnych talentów w borkowskiej szkole, na ręce dyrektora złożył podziękowanie za wszystkie pozytywne działania w szkole i życzył dalszego rozwoju. Świętu Szkoły towarzyszyła żyrafa z żukowskiego oddziału PKO BP. Instytucja ta należy do grona sponsorów borkowskiej szkoły.

Konkurs prowadziła Zyta Formela, nauczycielka muzyki. W przygotowania uroczystości zaangażowali się też bardzo wszyscy nauczyciele oraz pracowniczy administracji i obsługi szkoły.

borkowo_swieto-1

Zdjęcie 1 z 8

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*