fot. Alicja Hinc/Obchody 3 maja

Święto Konstytucji 3 maja w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Obchody z okazji Święta Konstytucji 3 maja przyciągnęły wielu mieszkańców powiatu kartuskiego. W trakcie uroczystości odsłonięto w parku przy poczcie tablicę z jego nową nazwą. Od dziś oficjalnie jest to Park 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zobacz zdjęcia!

no images were found

– Czy czujemy naszą polskość w sercu? Spoglądając na fasady naszych domów, balkony – nie ma tej biało-czerwonej flagi, dla której nasi ojcowie ginęli. Przelewali krew, żebyśmy my dziś mogli być wolnym narodem. Nasz obowiązek to właśnie podziękować im za tę ofiarę, ofiarę krwi..żebyśmy potrafili cieszyć się tą wolnością. Jesteśmy to winni naszym przodkom, i tym którzy walczyli o naszą niepodległość – powiedział burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński.

Zobacz też: Obwodnica Kartuz: gmina rozpoczęła zbieranie podpisów

Na obchody z okazji Święta Konstytucji 3 maja przybyli m.in.: burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Edmund Kwidziński,przedstawiciele Związku Piłsudczyków, przedstawiciele szkół w powiecie kartuskim, oraz mieszkańcy.

Reklamy

Przedstawiciele Związku Piłsudczyków podziękowali burmistrzowi, oraz radnym za pozytywne rozpatrzenie wniosku o nazwanie parku na cześć 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Decyzja ta zapadła podczas sesji rady gminy w grudniu.

Centrum Inicjatyw Edukacyjnych przygotowało na rynku happening dotyczący Świętka Konstytucji 3 maja. Na koniec uroczystości wszyscy goście mogli tradycyjnie poczęstować się grochówką.

Skomentuj: Święto Konstytucji 3 maja w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*