Plener na Rynku w Kartuzach: artysta podpalił swoje rzeźby [ZDJĘCIA]

Plener na Rynku w Kartuzach: artysta podpalił swoje rzeźby [ZDJĘCIA]

Plener na Rynku w Kartuzach odbył się już po raz drugi. Tym razem artysta, Czesław Podleśny, podpalił swoje rzeźby. Zobacz zdjęcia!

plener podlesny 2 (1)

Zdjęcie 1 z 71

Plener na Rynku w Kartuzach/ fot. Piotr Smoliński

Plener na Rynku w Kartuzach organizuje Klub Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki, działający  przy kartuskiej bibliotece. Pierwsza odsłona odbyła się 3 czerwca, druga w minioną niedzielę – 18 czerwca. na początku miesiąca kartuska publiczność miała okazję obejrzeć dzieła  Grzegorza Napierały oraz Zenona Sapały, a dwa tygodnie później zetknęła się ze sztuką Czesława Podleśnego.

Zobacz też: Przegląd twórczości kaszubskiej dzieci i młodzieży w Kartuzach

Plener na Rynku w Kartuzach rozpoczął się o godz. 14 warsztatami dla dzieci, a zakończył w nocy artystycznym happeningiem – podpaleniem rzeźb przez artystę, Czesława Podleśnego.

Reklamy

Twórca, którego prace można było obejrzeć w ramach kartuskiego pleneru urodził się w 1959.  Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Studiował rzeźbę w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku i w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni prof. S. Kulona.

Czesław Podleśny  to jeden z założycieli grupy artystycznej „…Kim jesteś”, a także trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Artysta uczył w Liceum im. A. Kenara w Zakopanem. Był też rezydentem amerykańskich uczelni, min. Maryland Institute College of Art w Boltimore. Na swoim koncie ma wielu wystaw i sympozjów rzeźbiarskich. Jego prace znajdują się w wielu muzeach i zbiorach prywatnych. Jest pomysłodawcą i koordynatorem inicjatywy artystycznej WL4 Przestrzeń Sztuki w Gdańsku, istniejącej od 2015 r.

Kolejny plener już  7 lipca! Oczywiście, na Rynku w Kartuzach.

Skomentuj: Plener na Rynku w Kartuzach: artysta podpalił swoje rzeźby [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*