Sulmin. Awantura dwójki Ukraińców. Doszło do próby zabójstwa?

Sulmin. Awantura dwójki Ukraińców. Doszło do próby zabójstwa?

Na 3 miesiące do aresztu trafił obywatel Ukrainy, który ugodził nożem swojego krajana podczas libacji alkoholowej – informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Zarzucono mu usiłowanie zabójstwa.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w ośrodku dla uchodźców w Sulminie (gm. Żukowo). Jak mówi prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, dwaj obywatele Ukrainy posprzeczali się podczas libacji alkoholowej.

Koniecznie było rozdzielenie ich. Mimo to później jeden z nich – 45-latek, ugodził nożem swojego krajana. Mężczyzna, z ciężkimi obrażeniami, zagrażającymi życiu, trafił do szpitala.

Reklamy

45-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Wobec mężczyzny na wniosek prokuratura zastosowano środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

Zobacz również: 42-letni Ukrainiec ofiarą niedzielnego zabójstwa. „Ujawniono rany cięte szyi…”

To nie pierwsza niebezpieczna sytuacja w ostatnim czasie z udziałem obcokrajowców zza wschodniej granicy. Nie tak dawno w Kiełpinie (gm. Kartuzy) zabito 42-letniego Ukraińca w jednym z budynków mieszkalnych, w którym wynajmował pokój.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*