Sulmin. Potrącenie 8-latka. Nie upewnił się przechodząc przez jezdnię

Sulmin. Potrącenie 8-latka. Nie upewnił się przechodząc przez jezdnię

Dziś rano do szpitala trafił 8-latek, który w trakcie przechodzenia przez drogę został potrącony przez samochód w Sulminie (gm. Żukowo). Chłopiec, jak informuje kartuska policja, najpewniej nie upewnił się dostatecznie co do możliwości przejścia na drugą stronę jezdni.

Dzisiaj o godzinie 7.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego w Sulminie (gm. Żukowo). Na miejsce natychmiast został zadysponowany patrol policji oraz służby ratunkowe.

Mundurowi wstępnie ustalili, że 8-letni mieszaniec pow. kartuskiego najprawdopodobniej nie upewnił się dostatecznie co do możliwości przejścia przez drogę poza przejściem dla pieszych, w wyniku czego został potrącony przez hyundaia, którym podróżowała 42-letnia mieszkanka powiatu gdańskiego.

Reklamy

Kierująca pojazdu była trzeźwa. 8-latek w wyniku zdarzenia i odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze, a także zaleca pieszym zadbać o swoją widoczność i wyposażyć się w elementy odblaskowe.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*