Stężyca. Za znacznie przekroczenie prędkości straciła „prawko”. To nie wszystko

Stężyca. Za znacznie przekroczenie prędkości straciła „prawko”. To nie wszystko

Pomimo policyjnych apeli, dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców – amatorów szybkiej jazdy. Policjanci z kartuskiej „drogówki” podczas wczorajszej służby zatrzymali prawo jazdy 30-letniej kobiecie, która pędziła o 61 km/h więcej, niż było dozwolone. Jaka spotka ją kara?

Mundurowi, dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

Podczas wczorajszej służby kierująca audi „wpadła na radar” w Stężycy po godzinie 18. Policyjny miernik wskazał, że 30-letnia kierująca audi przekroczyła prędkość o 61 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującej audi oraz ukarali ją mandatem karnym w wysokości 2000 zł i 14 punktami karnymi.

Reklamy

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące.

Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem 3-miesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6. miesięcy. Gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*