Sport. Energa Grupa Orlen sponsorem głównym Cartusii 1923

Sport. Energa Grupa Orlen sponsorem głównym Cartusii 1923

W kolejnym sezonie sponsorem głównym GKS Cartusia 1923 Kartuzy została Energa Grupa Orlen. Podpisana w sierpniu 2021 roku umowa obejmować będzie nadchodzący sezon 2021/2022. Tym samym Cartusia czwarty rok z rzędu wspierana będzie przez gdańskiego giganta energetycznego.

Energa Grupa Orlen jest jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Podstawowa działalność grupy obejmuje wytwarzanie, dystrybucję, obrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem. Grupa dostarcza i sprzedaje prąd 3,2 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ok. 192 tys. km. Podmiotem dominującym w Energa Grupa Orlen jest Energa SA z siedzibą w Gdańsku. Jej akcje są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od grudnia 2013 roku. Wchodzą w skład indeksu największych polskich spółek giełdowych (WIG 30) oraz w skład indeksów spółek odpowiedzialnych społecznie: RESPECT Index i FTSE4Good Emerging.

Reklamy

Energa Grupa Orlen aktywnie angażuje się we wsparcie w różnego rodzaju inicjatyw, a działania sponsoringowe podejmowane są w takich obszarach jak działalność klubów sportowych, przedsięwzięcia sportowe i kulturalne, nauka i szkolnictwo, inicjatywy proekologiczne, oraz akcje społeczne. Co więcej, Energa Grupa Orlen jako spółka społecznie odpowiedzialna, szczególną uwagę zwraca też na pielęgnację i wspieranie małych, lokalnych wspólnot.

GKS Cartusia 1923 Kartuzy skupiając się na rozwoju młodych sportowców i promocji zdrowego trybu życia, aktywnie integruje mieszkańców nie tylko Kartuz, stolicy Kaszub, ale też okolicznych miejscowości. Dlatego też nie tylko duże marki jak np. Lechia Gdańsk, ale też małe kluby znajdują się pod opieką Energa Grupa Orlen.

-Enerdze z Grupy Orlen dziękujemy za zaufanie w kolejnym już roku – mówi dyrektor Sławomir Skowronek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*