Zawodnicy UKŻ Lamelka wystartowali na Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego

Zawodnicy UKŻ Lamelka wystartowali na Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego

W dniach 9-12 maja na wodach Zalewu Wiślanego w Krynicy Morskiej odbyła się kolejna edycja Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Na starcie stanęło 484 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w 17 konkurencjach.

1

Zdjęcie 1 z 10

 
UKŻ Lamelka Kartuzy wystawiła w tym roku aż 6 załóg w dwuosobowej klasie Cadet. W kategorii dziewcząt wystartowały dwie załogi: Agnieszka Kąkol z Wiktorią Krauza; Weronikę Marszalik z Lidia Gurowską. Natomiast w kategorii chłopców – 4 załogi: Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski, Marcel Kurjańczyk i Filip Nowak, Oskar Plichta i Szczepan Gurowski oraz najmłodszą Maciej Bicki i Aniela Drywa
 
Po czterech dniach regat zawodnicy doświadczyli prawie każdych warunków wiatrowych. W czwartek wiał solidny wiatr, dochodzący prawie do 20 węzłów, stwarzył świetne warunki do żeglowania. W ciągu kolejnych dni wiatr osiągał siłę zaledwie kilku węzłów. Natomiast ostatniego dnia, wyścigi zakończyły się w deszczu i niskiej temperaturze. Jednakże  załoga Męska Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski z UKŻ Lamelka zakończyła go z sukcesem 1 miejsca w kategorii Junirów Młodszych. Najlepszymi zawodniczkami w kategorii dziewcząt okazały się Agnieszka Kąkol i Wiktoria Krauzam zajumując 5 miejsce.
 
Pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej  utrzymały Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis z Pisza. Drugą pozycję w łącznej klasyfikacji zajęli Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski (UKŻ Lamelka Kartuzy), a za nimi uplasowali się Marcin Jarczewski i Julia Czapiewska (ŻUKS Stężyca). Zawody stanowiły pierwszą eliminację do Mistrzostw Świata. Trenerem zawodników UKŻ Lamelka jest Grzegorz Formela.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*