Nowe skrzydło SP Pomieczyno uroczyście otwarte

Nowe skrzydło SP Pomieczyno uroczyście otwarte

We wtorkowe przedpołudnie oddano uroczyście do użytku nową część dydaktyczną Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał m.in. Wojewoda Dariusz Drelich, Wicemarszałek Ryszard Świlski i Wójt Andrzej Wyrzykowski.

29012019_sp_pomieczyno (1)

Zdjęcie 1 z 55

We wtorek uroczyście otwarto długo wyczekiwane nowe skrzydło Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Znajduje się w nim osiem sal lekcyjnych dla dzieci z klas I – III, trzy sale dla 25 przedszkolaków szatnie, toalety, łazienki, magazyn, kuchnia. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa. 

Nowe skrzydło SP Pomieczyno

Prace przy budowie nowego skrzydła Szkoły Podstawowej w Pomieczynie przebiegały dwuetapowo i rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. Do listopada ubiegłego roku obejmowały budowę nowego segmentu. Nadbudowano również część łącznika parterowego, łączącego salę gimnastyczną ze starą częścią szkoły. Na powstałym piętrze znajduje się biblioteka szkolna z czytelnią. 

Reklamy

W nowym skrzydle znalazło się również osiem sal o przeznaczeniu ogólnym dla oddziałów przedszkolnych i klas I-IV z zapleczem sanitarnym dla uczniów i nauczycieli na parterze oraz na piętrze budynku, szatnią oraz pomieszczeniami magazynowymi w kondygnacji podziemnej. Na parterze umiejscowiono również trzy sale lekcyjne z przeznaczeniem dla oddziału przedszkolnego, szatnia, kuchnia oraz łazienki z WC. 

Kolejny – II etap prac – obejmował prace wykończeniowe oraz wyposażenie pomieszczeń w meble i potrzebny sprzęt. We wszystkich salach znajdują się monitory interaktywne. Każda sala posiada monitor interaktywny. Wyposażono też kuchnię. 

Gmina Przodkowo na realizację zadania „Rozbudowa i nadbudowa Szkoły Podstawowej w Pomieczynie” otrzymała z rezerwy ogólnej budżetu państwa – w roku 2017 – 1 020 000 złotych oraz w 2018 roku – 1 568 000 złotych, z czego wydano  1 489 463 zł. Koszt całej inwestycji to około 5 mln złotych.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*