Somonino. Złapano lokalnego „narkotykowego barona”. Trzymał w domu m. in. amfetaminę i haszysz

Somonino. Złapano lokalnego „narkotykowego barona”. Trzymał w domu m. in. amfetaminę i haszysz

Kartuscy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który prowadził pojazd bez „prawka” i pod wpływem narkotyków. Ponadto miał przy sobie kokainę. Okazało się też, że zatrzymany mężczyzna uczestniczył w obrocie narkotykami. W domu 42-latka mundurowi zabezpieczyli ponad 6 kilogramów różnego rodzaju substancji psychotropowych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Kilka dni temu w Somoninie kartuscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którym podróżował 42-letni mężczyzna. Podczas czynności okazało się, że kierowca samochodu nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Ponadto miał on przy sobie kokainę. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 42-latka oraz zbadali go narkotestem. Badanie wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy.

Reklamy

Funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego kierowcę volkswagena i przewieźli go do kartuskiej komendy. W poniedziałek kryminalni wraz z policjantem z psem tropiącym pojechali do miejsca zamieszkania 42-latka.

W jego domu mundurowi znaleźli różnego rodzaju substancje psychotropowe m. in. amfetaminę, marihuanę i haszysz. Dodatkowo mundurowi w miejscu zamieszkania 42-latka zabezpieczyli wagi elektroniczne, woreczki strunowe, wywieszone i suszące się rośliny konopi indyjskiej oraz gotówkę – około 16 tys. złotych i gotówkę o różnych nominałach.

Na miejscu funkcjonariusze sporządzili oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Narkotyki zostały zabezpieczone do badań przez biegłego specjalistę, który na ten moment określił, że jest to ponad 6 kilogramów, z których można uzyskać prawie 72 tys. porcji konsumpcyjnych.

Niewykluczone, że ta ilość znacznie się zwiększy, ponieważ kolejne zabezpieczone substancje są poddawane ekspertyzie przez biegłego. Podczas pracy nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna uczestniczył w obrocie znaczną ilością narkotyków. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Prokurator Rejonowy z Kartuz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec 42-latka środka zapobiegawczego w postaci 3-miesięcznego aresztu. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii za przestępstwo uczestnictwa w obrocie znaczną ilością narkotyków grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*