Kartuzy. 17-latek posiadał sporą ilość narkotyków i… uderzył „z główki” policjanta

Kartuzy. 17-latek posiadał sporą ilość narkotyków i… uderzył „z główki” policjanta

W miniony czwartek kartuscy policjanci zatrzymali 17-latka, który miał przy sobie blisko 200 gramów marihuany. Chłopak usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji, którego szarpał za mundur i uderzył głową w twarz. Prokurator Rejonowy z Kartuz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec 17-latka środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w wysokości 3 tys. złotych.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z wydziału prewencji, podczas patrolowania rejonu Kartuz, zauważyli przy dworcu mężczyznę, który na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Wzbudziło  to podejrzenie mundurowych.

Funkcjonariusze podjechali radiowozem do mężczyzny, który zaczął uciekać rowerem. Po krótkim pościgu zatrzymali uciekiniera, a ten poprzez uderzenie głową w twarz interweniującego policjanta oraz szarpanie za mundur naruszył jego nietykalność cielesną.

Reklamy

Mundurowi obezwładnili go, a następnie wylegitymowali. Okazało się, że jest to 17-letni mieszkaniec pow. kartuskiego, przy którym policjanci znaleźli blisko 200 gramów marihuany. 17-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Mundurowi w miejscu zamieszkania zatrzymanego znaleźli ponadto wagę oraz pakunek z woreczkami strunowymi. 17-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji.

W piątek policjanci doprowadzili 17-latka do prokuratury, gdzie Prokurator Rejonowy z Kartuz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*