Ostrzyce. 3 września będzie można pojechać „Rowerem przez wieś”

Ostrzyce. 3 września będzie można pojechać „Rowerem przez wieś”

Gmina Somonino zaprasza na ostatnią już wycieczkę rowerową z przewodnikiem z serii „Rowerem przez wieś”. Jest to wycieczka dedykowana dla rodzin z dziećmi, której towarzyszyć będzie m. in. ognisko w przerwie oraz prelekcja na temat walorów krajobrazowych Kaszub.

Gmina Somonino w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 realizuje operację pod nazwą „Zwiedzanie zgodnie z naturą – promocja szlaków rekreacyjnych szansą na rozwój Gminy Somonino”, której celem jest upowszechnienie wiedzy, w szczególności wśród mieszkańców gminy Somonino w zakresie przyrodniczych walorów regionu i promocji ruchu turystycznego.

Organizowanej wycieczce rowerowej towarzyszyć będzie prelekcja w terenie, dotycząca walorów krajobrazowych obszarów wiejskich. Cykliści pojadą trasą z Ostrzyc dookoła Jeziora Ostrzyckiego. W przerwie czeka ich ognisko i poczęstunek. Start – piątek 3 września o godzinie 17 przy Punkcie Informacji Turystycznej w Ostrzycach. Wycieczka potrwa około 3 godzin.

Formularz zgłoszeniowy znaleźć można TUTAJ. Osoby małoletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej sprawującej nad nimi pieczę. Dodatkowe informacje na temat wycieczki „Rowerem przez wieś” znaleźć też można na stronie Urzędu Gminy Somonino.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*