Sierakowice zagrały charytatywnie dla Kamila w akcji Nuta Nadziei

W sobotni wieczór mieszkańcy Sierakowic mogli dać wyraz swojego wielkiego serca. W Zabytkowym Drewnianym Kościele odbył się koncert charytatywny, w czasie którego przeprowadzono zbiórkę na rzecz chorego Kamila.

IMG_9142

IMG_9142
Obraz 1 z 25

Kamil Budzyła to osiemnastolatek, zmagający się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Mimo to stara się rozwijać swoją pasję motoryzacyjną.  Jego rehabilitacja i leczenie generuje koszty, które trudno jest pokryć z jednej pensji. Dlatego też wielu ludzi dobrej woli postanowiło spróbować pomóc Kamilowi i jego rodzinie.

Organizatorami koncertu charytatywnego „Akcja Nuta Nadziei” był Komitet Społeczny saabowapomoc.pl. Na scenie Zabytkowego Drewnianego Kościoła w Sierakowicach wystąpiły lokalne zespoły. Pierwszy z nich – The Pivnic Band – zaliczył tego wieczoru pierwszy występ bez swojego mentora Adriana Klawikowskiego. Zespół tworzą młodzi muzycy działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach. Wywodzi się on z tradycji „Piwnicy pod Baranami”. Ich przepełniony energią występ został gorąco przyjęty przez zgromadzoną publicznością. Wielokrotnie padała prośba o bis i autografy członków grupy.

Kolejnym zespołem, który mocnym, rockowym brzmieniem wypełnił wieczór był The Mind Seekers. Tworzy ją grupa przyjaciół. Autorem tekstów zespołu jest Adrian Klawikowski.

Całkowity dochód, jaki udało się zgromadzić z całej Akcji Nuta Nadziei – zbiórki w czasie koncertu oraz online – wyniosła ponad 2 000 zł. Wraz ze środkami zgromadzonymi przez środowisko pilotów polskich wirtualnych w akcji „Time2Help7” zostanie wkrótce przekazana rodzicom Kamila.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*