Sierakowice. Warsztaty „Czas na grzyby”

Sierakowice. Warsztaty „Czas na grzyby”

Odróżnianie grzybów jadalnych od trujących oraz ich rola w przyrodzie i życiu człowieka – z tymi zagadnieniami zapoznali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach podczas warsztatów „Czas na grzyby”, realizowanych we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.

Pod koniec października uczniowie klasy I TŻ z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalanych oraz I a i b Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach wzięli udział w warsztatach, realizowanych w ramach współpracy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Młodzież miała możliwość podziwiać wystawę grzybów (odwzorowanych techniką papier mache), która umożliwiła wnikliwą analizę i naukę rozpoznawania różnych gatunków.

Zwracano też uwagę na sposoby odróżniania grzybów jadalnych od ich trujących sobowtórów. Dodatkowo przedstawiono walory smakowe, zapachowe oraz odżywcze poszczególnych gatunków. Nie zabrakło też informacji o roli grzybów w przyrodzie i w życiu człowieka, co wzbudziło szczególne zainteresowanie uczniów.

Reklamy

Warsztaty zostały przeprowadzone przez mykologa Mirosława Wantoch-Rekowskiego oraz Lucynę Mollin, a zrealizowane zostały w ramach działalności edukacyjnej Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Zajęcia sfinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*