????????????????????????????????????

Sierakowice. Sukces w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

Pomysłodawcą i organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej już od 25. lat jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – ogólnopolska organizacja, formująca do dojrzałości w wierze oraz podejmująca inicjatywy, które promują katolicką naukę społeczną i krzewią wartości patriotyczne. Jubileuszowa edycja konkursu obejmowała znajomość Księgi Ezechiela oraz Ewangelii św. Jana.

Tradycyjnie konkurs został przeprowadzony na trzech poziomach. 10 marca odbył się etap szkolny, poprzedzony warsztatami poświęconymi Księdze Ezechiela. Wzięli w nim udział następujący uczniowie ZSP w Sierakowicach: Dominika Płotka z kl. I LO, Klaudia Dawidowska i Dawid Lewiński z kl. I TR oraz Daria Leik i Paweł Mański z klasy I TŻ, a także Paweł Jaroszyk z kl. I TA.

Ze względu na ograniczenia, wynikające z pandemii koronawirusa, uczniowie rozwiązywali test konkursowy on-line na platformie OKWB. Najwyższe wyniki, a w konsekwencji awans do kolejnego etapu uzyskali: Dominika Płotka, Dawid Lewiński oraz Daria Leik.

Etap diecezjalny odbył się 21 kwietnia i był poprzedzony warsztatami, prowadzonymi przez biblistę ks. dr. Piotra Przyborka. Uczennica sierakowickiej szkoły – Dominika Płotka zajęła w nim II miejsce i awansowała do ogólnopolskiego finału.

19 maja Dominika przystąpiła do części pisemnej i zdobyła 51 punktów na 90 możliwych. Uzyskana liczba punktów nie wystarczyła, by znaleźć się w ustnej części finału, jednak uczennica zdobyła konieczne doświadczenie i zapowiada swój udział w przedsięwzięciu w przyszłym roku szkolnym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*