Sierakowice. Powiatowe eliminacje konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”

Sierakowice. Powiatowe eliminacje konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”

W poniedziałek 11 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odbyły się powiatowe eliminacje konkursu, organizowanego przez powiat tatrzański „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości 2021” – „Polacy, którzy w 1920 roku obronili Europę”. Konkurs objęty jest patronatem narodowym prezydenta RP.

Uczeń klasy III LO4 Jakub Polejowski oraz Izabela Majkowska i Agata Koszałka z klasy IV TEA wykazali się olbrzymią wiedzą. Łącznie na 10 drużyn, biorących udział w zmaganiach, zajęli pierwsze miejsce.  Udział w konkursie stał się wspaniałą okazją do pogłębienia wiedzy o wojnie z bolszewikami w roku 1920. Uczniowie klasy III c Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach: Mateusz Pioch, Monika Wolska oraz Joanna Wenta wykazali się dużą wiedzą i w zmaganiach zajęli drugie miejsce.

Etap centralny konkursu odbędzie się w Zakopanem  już 10 listopada. Waleczna trójka będzie miała zaszczyt reprezentować szkołę i powiat kartuski na szczeblu ogólnopolskim. Stałe wspieranie i motywowanie do pracy uczniów zdolnych przynosi bardzo dobre rezultaty. Podopieczni szkoły w Sierakowicach są świadomi, przed jaką zapaścią cywilizacyjną ochronili polską ojczyznę bohaterowie roku 1920.

Reklamy

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*