Sierakowice. Eko-aktywna młodzież podczas zdalnego nauczania (zdjęcia)

Sierakowice. Eko-aktywna młodzież podczas zdalnego nauczania (zdjęcia)

W związku z tym, iż dziś 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkole I stopnia w Sierakowicach zorganizowano akcję pod hasłem: „Młodzież ZSP i BS I st. w Sierakowicach eko-aktywna podczas zdalnego nauczania”. W akcji, która trwała od 12 do 19 kwietnia, uczestniczyło około 300 uczniów z pierwszych i drugich klas obu szkół.

Celem działania było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej młodzieży oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne, promowanie nieśmiecenia, wyszukiwanie i w miarę możliwości usuwanie małych wysypisk śmieci oraz sprzątanie śmieci w miejscowościach zamieszkanych przez młodzież uczęszczającą do naszych szkół.

Podczas akcji uczniowie zebrali kilkaset worków śmierci, głównie z lasów, z terenów wokół jezior i poboczy dróg. Każdy uczestnik miał również wykonać dokumentację zdjęciową, jak wyglądało miejsce, z którego pozbierał śmieci przed, w trakcie i po sprzątaniu. O efektach pracy uczniów najlepiej świadczą nadesłane fotografie. Zdjęcia będą publikowane sukcesywnie na szkolnym Facebooku, począwszy od 22 kwietnia. Codziennie zamieszczone będą fotografie uczniów innej klasy.

Akcja ta pokazała, że młodzieży zależy na tym, by w naszych miejscowościach było czyściej, a śmieci zawsze były wyrzucane do kosza, a nie pozostawiane w dowolnym miejscu. Pamiętajmy o przysłowiu: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. To od nas zależy, jak będzie postrzegana nasza gmina.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*