Sierakowice. Chciała sprzedać konia na biegunach, a straciła okrągłą sumę

Sierakowice. Chciała sprzedać konia na biegunach, a straciła okrągłą sumę

Mimo wielu apeli kartuscy policjanci wciąż odnotowują przypadki oszustw internetowych i telefonicznych. Wczoraj do komisariatu w Sierakowicach zgłosiła się 39-letnia kobieta, która sprzedając zabawkę dziecięcą – konia na biegunach zamiast zyskać to straciła prawie 5 tysięcy złotych.

Złodzieje XXI wieku wykorzystują współczesne sposoby, okradają nas nie wychodząc nawet z domu bo za pośrednictwem komputera i internetu. Niestety, pomimo wielu apeli o zachowanie ostrożności, kartuscy policjanci odnotowują nowe przypadki oszustw.

Wczoraj do Komisariatu Policji w Sierakowicach zgłosiła się 39-letnia kobieta, która za pośrednictwem mediów społecznościowych wystawiła na sprzedaż dziecięcą zabawkę – konia na biegunach. W piątek za pomocą popularnego komunikatora z kobietą skontaktowała się osobą, która wyraziła chęć kupna wystawionego przez 39-latkę przedmiotu.

Reklamy

Następnie oszust przesłał pokrzywdzonej link z fałszywą stroną bankowości. Kobieta kliknęła w link i postępowała zgodnie z poleceniami. Ostatecznie 39-latka zamiast zyskać na sprzedaży wystawionej rzeczy to straciła 4,9 tysiąca złotych.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie daj się oszukać! Pamiętaj! Weryfikuj otrzymywane wiadomości. Nie wpisuj nigdzie numeru swojej karty. Nie klikaj w nieznajome linki do stron.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*