fot. CC0 Creative Commons

Rynek nieruchomości dla studentów: młodzi chcą mieszkać w luksusie [WIDEO]

Rynek nieruchomości. Studenci chcą mieszkać w luksusie. Rynek im sprzyja, nie muszą się już oni zadowalać byle czym! Zobacz wideo!

Współczesny student chce mieszkać w luksusie. Rynek najmu sprzyja – infoWire.pl

Rynek nieruchomości dla studentów: klitki to przeszłość

Sytuacja na rynku jest obecnie dla studentów bardzo dobra. Polacy coraz chętniej inwestują w nieruchomości, dzięki czemu wzrasta liczba mieszkań do wynajęcia, z czego duża część to lokale o wysokim standardzie. Nie jest prawdą, że studenci muszą mieszkać w budynkach z wielkiej płyty czy starych kamienicach. Wielu z nich decyduje się na nowoczesne budownictwo, a są i tacy, którzy wybierają apartamenty. Poza tym stosunkowo częstą praktyką jest łączenie się w grupy i wspólne wynajmowanie jakiegoś większego mieszkania, aby zmniejszyć w ten sposób koszty.

Zobacz też: Nie masz czasu na szukanie pracy? Bot rekrutacyjny znajdzie ją za ciebie! [WIDEO]

Rynek nieruchomości dla studentów: biedniejsi szukają na peryferiach

– Wybór mieszkania przez studentów jest uzależniony od grubości portfela, ich albo ich rodziców. Najczęściej są wybierane mieszkania położone w osiedlach dobrze skomunikowanych z uczelniami, blisko kampusów uniwersyteckich bądź w centrach miast. Oczywiście studenci, którzy mają mniejsze możliwości finansowe, wynajmują mieszkania położone w dzielnicach oddalonych od centrów, często dość znacznie, a także w miejscowościach leżących pod miastami akademickimi, ale mających dobrą komunikację” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Marcin Jańczuk, marketing & public relations director z sieci biur nieruchomości Metrohouse.

Rynek nieruchomości dla studentów: najtaniej w Białymstoku, Toruniu lub Łodzi

Najwyższe ceny mieszkań na wynajem są w Warszawie. W stolicy za dwupokojowy lokal w centrum oczekuje się często powyżej 2500 zł, a na obrzeżach – ok. 1600 zł. Niewiele niższe ceny są we Wrocławiu. Nieco taniej jest w Gdańsku i Krakowie. A w których większych miastach studenci płacą za wynajem mieszkania najmniej? Najlepsze ceny są m.in. w Białymstoku, Toruniu i Łodzi. W centrach tych miast znajdziemy dwupokojowe mieszkanie już za 1300–1400 zł, a na peryferiach stolicy woj. łódzkiego – nawet za mniej niż 1000 zł.

Skomentuj: Rynek nieruchomości: Student chce mieszkać w luksusie [WIDEO]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*