Rusza VI edycja Powiatowego Konkursu Literackiego „Słowotok”

Rusza VI edycja Powiatowego Konkursu Literackiego „Słowotok”

Po raz szósty został ogłoszony Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”. Wraz z nim wziąć udział można w konkursie ,,O złote pióro Wójta Gminy Chmielno”. Na prace Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP” czeka do 8 marca.

Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP” po raz kolejny zaprasza do wzięcia udziału wszystkich mieszkańców powiatu w konkursach literackich. Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok” organizowany jest w naszym powiecie od sześciu. Wziąć mogą w nim udział osoby w każdym wieku.

Celem konkursów jest propagowanie inwencji twórczej autorów. Zachęcenie do pisania oraz propagowanie literatury, a także promocja Gminy Chmielno.

„Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie jednego utworu poetyckiego własnego autorstwa do 8 marca 2019 roku na adres: redakcja.chmielnononstop@gmail.com, z dopiskiem „Złote Pióro 2019”. Biorący udział w konkursie wiersz, tematyką powinien nawiązywać do Gminy Chmielno i wszystkiego co z nią związane. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Chmielno – Michał Melibruda.

VI Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”

Reklamy


W szóstej odsłonie „Słowotoku” – tak jak w latach poprzednich mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy powiatu. Podzielony został na trzy kategorie wiekowe: dorośli, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniowie szkół podstawowych. Konkurs patronatem honorowym objął Starosta Powiatu Kartuskiego – Bogdan Łapa.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie jednego opowiadania, własnego autorstwa do 8 marca 2019 roku na adres: redakcja.chmielnononstop@gmail.com, z dopiskiem „Słowotok 2019”. Mile widziane opowiadania zawierające wątek kryminalny oraz umiejscowione akcją w Gminie Chmielno.

Biorące udział w konkursie opowiadanie powinno mieć nie mniej niż jedną i nie więcej niż pięć stron maszynopisu (Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,5, marginesy 2,5). Powinien zostać również zaopatrzony w tytuł opowiadania, podpis oraz adres korespondencyjny autora. W przypadku szkół również klasę, szkołę, oraz imię i nazwisko opiekuna ucznia (nauczyciela języka polskiego).

W obydwu konkursach przyznawane są nagrody rzeczowe oraz statuetki. Ich wręczenie nastąpi na specjalnej gali, która odbędzie się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. O ewentualnej nagrodzie uczestnicy (oraz w przypadku uczniów – szkoła) zostaną powiadomieni drogą mailową, bądź telefonicznie.

Regulamin oraz więcej informacji można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*