Egiertowo. Wypadek na K20. Jedną osobę zabrało pogotowie. Sprawca uciekł – AKTUALIZACJA

Egiertowo. Wypadek na K20. Jedną osobę zabrało pogotowie. Sprawca uciekł – AKTUALIZACJA

Do wypadku drogowego doszło dziś rano na drodze K20 w Egiertowie (gm. Somonino). Do szpitala trafił 28-letni kierowca pojazdu osobowego.

Jak mówi dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, zgłoszenie dotyczące zdarzenia straż pożarna otrzymała przed godz. 7 rano. Na drodze krajowej nr 20 w Egiertowie (gm. Somonino) samochód osobowy, którym podróżował 28-letni kierowca, uderzył w barierki energochłonne.

W wyniku zdarzenia poszkodowany został 28-latek, którego do szpitala zabrał Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, kierowaniu ruchem, uprzątnięciu resztek oraz usunięciu pojazdu z jezdni. 

Reklamy

Na miejscu byli strażacy z Kartuz, Egiertowa i Hopowa oraz policja, która ustala szczegółowe okoliczności zdarzenia.

AKTUALIZACJA 28.05.2024 r. godz. 13.35 – Jak informuje Aldona Naczk z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, sprawca kolizji oddalił się. Na miejsce zadysponowano patrol policji oraz służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierowca volvo – 28-letni mężczyzna wyprzedzał kolumnę pojazdów, co również rozpoczął kierowca BMW, który przed zmianą pasa ruchu nie upewnił się i zajechał drogę 28-latkowi, który uderzył w barierę energochłonną.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*