Rusza II etap rozbudowy szkoły w Pomieczynie

Wójt Andrzej Wyrzykowski mówi o tej inwestycji, jako najważniejszej w tym roku. Rusza II etap rozbudowy placówki oświatowej w Pomieczynie. Koszt tego etapu to ponad 2 350 000 zł.

060

060
19 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy podpisano umowę z wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego na „Rozbudowę i nadbudowę istniejącej Szkoły Podstawowej w Pomieczynie – II etap”. Zgodnie z umową do 31 października  Firma 4ml Budowa sp z o.o. z Kartuz za kwotę 2 350 480,80 zł wykona następujący zakres prac: roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych, instalacja kanalizacji sanitarnej i wodociągowa, instalacji centralnego ogrzewania i technologii kotłowni, elektryka i instalacje teletechniczne.

Projekt rozbudowy i nadbudowy istniejącej Szkoły Podstawowej zlokalizowanej w miejscowości Pomieczyno przewiduje rozbudowę istniejącej szkoły od strony północno-zachodniej o nowy segment o trzech kondygnacjach nadziemnych z poddaszem nieużytkowym, częściowo podpiwniczonym/kondygnacja podziemna łącznie z łącznikiem jednokondygnacyjnym, który łączy nowy segment z segmentem sali gimnastycznej oraz nadbudowę części istniejącego łącznika parterowego łączącego salę gimnastyczną ze „starą” częścią szkoły o jedną kondygnację – piętro z przeznaczeniem na bibliotekę/czytelnię szkolną. 

W nowym segmencie będzie 8 sal o przeznaczeniu ogólnym dla klas I-III z zapleczem sanitarnym dla uczniów i nauczycieli na parterze oraz na piętrze budynku, szatnią oraz pomieszczeniami magazynowymi w kondygnacji podziemnej. Na parterze przewidziano również lokal przedszkolny dla 25 dzieci składający się z 3 sal lekcyjnych, szatni, kuchni, łazienki z WC, oraz nadbudowę o jedną kondygnację części istniejącego łącznika na bibliotekę/czytelnię.

W pierwszym etapie w 2017 roku oddaliśmy do użytku nadbudowaną nad częścią istniejącej szkoły biblioteko-czytelnię oraz wykonany został stan surowy zamknięty budynku z pokryciem dachu i stolarką okienną i drzwiową oraz instalacją wod – kan. Prace te wykonała Firma Bell – Dom Usługi Budowlane Belgrau Piotr Borowiec na kwotę 2.276.380,00 zł.

Po zakończeniu II etapu robót pozostanie jedynie wyposażyć pomieszczenia w meble i potrzebny sprzęt.

Rozbudowa szkoły jest  najważniejszym celem założonym na lata 2017-2018 przez Gminę Przodkowo. Jak zapowiedział Wójt Gminy Andrzej Wyrzkowski, dołoży wszelkich starań, żeby szkoła została oddana do użytku w 2018 roku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*