Fot.: mat. prasowy

Runmageddon Gdynia już w najbliższy weekend [ZDJĘCIA]

Runmageddon Gdynia już w najbliższy weekend, 8 i 9 kwietnia! Ponad 5 tys. zawodników zmierzy się z ponad 30 przeszkodami rozstawionymi na trasie liczącej 6 km.

 

Przeszkoda Żuraw

Zdjęcie 1 z 7

Fot.: mat. promocyjny

Runmageddon Gdynia wystartuje w sobotę o godzinie 8.40. Zawodnicy na trasę będą wypuszcani w seriach co dwadzieścia minut.  W niedzielę start zaczyna się o 9.00. Uczestnicy testować będą swoją siłę i charakter zarówno na plażach jak i w nadmorskim lesie. Kilkukrotnie zanurzą się także w morzu.

Zobacz też:  Maraton Solidarności w Gdańsku – najbardziej międzynarodowy polski maraton 15 sierpnia [ZDJĘCIA]

Runmageddon Gdynia: Żuraw, Komandos i inne atrakcje

Podczas Runmageddon Gdynia uczestnicy zmierzą się m.in. z nową przeszkodą o nazwie „Żuraw”. To pierwsza taka konstrukcja, która na pewno spodoba się miłośnikom chodzenia po linie.

Jedną z wielu niespodzianek czekających na uczestników będzie „Zamrażarka”. Ci, którym nie uda się pokonać przeszkody „Komandos” będą mogli wybrać pomiędzy zrobieniem 20 karnych burpees, a spędzeniem 30 sekund w zamrażarce marki Haier.

Na trasie biegu na uczestników czekać będzie także żywa przeszkoda – mur zbudowany z zawodników klubu rugby ARKA GDYNIA. Spotkanie z nimi z pewnością będzie należało do wymagających.

Wspólnie z partnerem Runmageddonu marką Hammer organizatorzy przygotowali zadanie specjalne, rzut telefonem do celu. Będzie to z pewnością nie tylko próba celności, ale także świetna zabawa.

Reklamy


Trasa tegorocznego Runmageddon Gdynia przewiduje umieszczenie części atrakcyjnych przeszkód bezpośrednio na terenie Miasteczka imprezy. Dzięki temu będzie można zobaczyć, jak uczestnicy pokonują ostatnie przeszkody przed metą. A trzeba przyznać, że momentami jest bardzo widowiskowo. Na kibiców czeka też szereg atrakcji w specjalnych strefach kibica przygotowanych przez partnerów i sponsorów imprezy, m.in. strefa Renault oraz strefa Challenge Haier, w której będzie wyłaniany największy kozak po tej stronie Bałtyku. Na kibiców oczekuje także strefa gastronomiczna oraz strefa EXPO.

Runmageddon Gdynia charytatywnie

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich chętnych specjalną niespodziankę – Cross Fight Arena. Jest to stumetrowy tor naszpikowany przeszkodami, na którym walczą między sobą zawodnicy. Decyzją organizatorów, kwota startowego – 30 zł za osobę, zostanie przekazana na wsparcie Fundacji Cancer Fighters.

W trakcie biegu, uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest szkolenia SCAT. Warunkiem udziału w konkursie, jest zrobienie zdjęcia na terenie eventu Runmageddon Gdynia oraz użycie hashtagu #GdyniaSCAT. Spośród zdjęć opublikowanych na FB i Instagramie organizatorzy wybiorą zwycięzcę.

Swoją strefę podczas Runmageddonu Gdynia będą mieli też najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali osobną trasę Runmageddon KIDS o długości 1km, na której znajdzie się co najmniej 10 ciekawych przeszkód.

Pracownicy Fundacji Cancer Fighter spobiegną specjalnie dla Krystiana, który walczy z chorobą nowotworową. Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna, cała zebrana kwota zostanie przekazana na leczenie podopiecznego Fundacji Cancer Fighters.

Fot.: mat. promocyjny

Skomentuj: Runmageddon Gdynia już w najbliższy weekend [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*