Roksana Rychert z „Klasztornej” finalistką Krajowego Konkursu Explory 2023

Roksana Rychert z „Klasztornej” finalistką Krajowego Konkursu Explory 2023

Stanowisko „Sit and Stand”, informujące o nieprawidłowej pozycji siedzącej – to pomysł Roksany Rychert z I LO w Kartuzach, która dostała się do finału krajowego konkursu Explory 2023.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii. Jej celem jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii.

Konkurs daje młodym talentom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.

Reklamy

Projekt polegał na stworzeniu stanowiska siedząco-stojącego, wpływającego na właściwą postawę siedzącego przy biurku. Około 70 procent osób dorosłych w Polsce doświadcza bólów kręgosłupa, a problem ten cały czas narasta w związku z spędzaniem coraz większej ilości
czasu w pozycji siedzącej, często w nieprawidłowej postawie ciała.

-Dlatego też stworzyłam stanowisko „Sit and Stand” z regulowaną wysokością blatu, które dodatkowo poprzez wbudowane czujniki w fotelu informuje o nieprawidłowej pozycji siedzącej – mówi Roksana Rychert.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*