Region. Serial „Na dobre i na złe” poniżył Kaszubów? Regionaliści komentują

Region. Serial „Na dobre i na złe” poniżył Kaszubów? Regionaliści komentują

Nie milkną echa kontrowersyjnej prezentacji Kaszub jako regionu w serialu TVP „Na dobre i na złe”. Opinie w tej sprawie wygłaszają kolejni regionaliści, m. in. Kaszubska Influancerka. Zdaniem wielu komentatorów, Kaszuby przedstawione w produkcji telewizyjnej znacząco odbiegają od tych, jakie wszyscy znamy. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

„Na dobre i na złe” to serial, który od ponad 20-stu lat emitowany jest w polskiej telewizji. W jednym z ostatnich odcinków zostały w nim zaprezentowane Kaszuby, lecz nie w sposób, jaki znamy. Najwyraźniej według twórców serialu Kaszubi mieszkają w starych domach, dużo piją i ewidentnie zatrzymali się w czasie, przynajmniej w latach 80-tych, o czym mogą świadczyć zaprezentowane w produkcji realia „kaszubskiego szpitala”. Zobacz fragmenty:

W internecie nie brakuje licznych komentarzy, sugerujących, że serial „Na dobre i na złe” poniżył Kaszubów, tym bardziej, że produkcja TVP swoich sympatyków ma w całej Polsce. Fragmenty serialu mówią same za siebie, nie brakuje też opinii znanych kaszubskich działaczy. Głos w tej sprawie zabrała m. in. Kaszubska Influancerka, zastanawiając się, jak to możliwe, że nasz region został zaprezentowany w serialu w ten sposób, tym bardziej że zagrali w nim również ludzie z Kaszub. Zobacz wideo:

Cały odcinek serialu „Na dobre i na złe” obejrzeć można TUTAJ. Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czy według Was rzeczywiście Kaszuby zaprezentowane zostały nie tak, jak należy?

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*