Region. Młodzi policjanci będą zarabiać więcej

Region. Młodzi policjanci będą zarabiać więcej

Od 1 marca 2023 roku zarobki dla młodych policjantów są jeszcze bardziej atrakcyjne. To kolejny z powodów, dla których warto wstąpić do służby w policji – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Ile więc młodzi funkcjonariusze dostaną „na rękę”?

Nie jest tajemnicą, że kwestia wynagrodzenia to ważny aspekt przy podejmowaniu decyzji o wyborze ścieżki zawodowej. Praca w policji jest również atrakcyjna pod innymi licznymi względami, takimi jak satysfakcja z wykonywanych zadań czy ciekawa specyfika pracy – to również oferowane wynagrodzenie staje się coraz bardziej konkurencyjne względem innych zawodów – przekonuje komenda wojewódzka.

Od 1 marca funkcjonariusze do 26. roku życia po odbyciu szkolenia zawodowego podstawowego będę zarabiać aż 5 411 zł brutto, czyli 4924 zł „na rękę”.

Reklamy

Co zrobić, aby wstąpić do służby w policji? Należy być obywatelem Polski:

-o nieposzlakowanej opinii

-który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe

-korzystającym w pełni z praw obywatelskich

-posiadającym co najmniej średnie wykształcenie

-posiadającym zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować

-dającym rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Ponadto jeżeli jesteś mężczyzną, powinieneś posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej – czyli mieć odbytą zasadniczą służbę wojskową lub zostać przeniesiony do rezerwy (odpowiedni wpis w książeczce wojskowej).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*