Puchar Świata w Kickboxingu dla Armina Wilczewskiego

Puchar Świata w Kickboxingu dla Armina Wilczewskiego

W weekend odbył się ostatni z cyklu World Series Puchar Swata w Kickboxingu. Zawodnicy z Kaszub przywieźli 4 medale, złoty i trzy srebrne oraz dwie przepustki MŚ. Najlepiej z drużyny Rebelii zaprezentował się Armin Wilczewski, który w formule matowej kick-light wywalczył Puchar Świata.

1

1
Obraz 1 z 12

W weekend odbył się ostatni z cyklu World Series Puchar Swata w Kickboxingu. Ostatnim zwieńczającym Pucharem świata był Włoski Bestfighter. Zawodnicy z całego globu walczyli o przepustki i powołania na zbliżające Mistrzostwa Świata w Turcji oraz Bośni i Hercegowinie.

Nie inaczej było w drużynie Patryka Zaborowskiego którego trójosobowy skład godnie reprezentował barwy biało-czerwone. Zawodnicy z Kaszub przywieźli 4 medale, złoty i trzy srebrne oraz dwie przepustki MŚ. Najlepiej z drużyny Rebelii zaprezentował się Armin Wilczewski , który w formule matowej kick-light wywalczył Puchar Świata . Zwycięstwo było o tyle trudniejsze ze w walce finałowej musiał wygrać z zawodnikiem gospodarzy oraz z nieprzychylną obsadą sędziowską. Równie dobrze spisali się zawodnicy Adam Kryszewski i Michał Mański. „Kryszak” próbował poskromić zawodników z ringowej twardej formuły low-kick, gdzie pod wodzą trenerów kadry narodowej Witolda Kostki i Andrzeja Garbaczewskiego stoczył trzy walki. Walki z zawodnikami Włoch i Słowenii to pokaz dominacji Rebelianta i pewne zwycięstwa podopiecznego Patryka Zaborowskiego 3:0. Na początku walki finałowej mieszkaniec Kalisk doznał rozcięcia dolnej powieki i lekarz turnieju nie dopuścił Kaszuba do dalszej walki, tym samym ręka Rosjanina wędruje w górę oraz wielki niedosyt dla drużyny polski.

Dwukrotnie na podium z srebrnym rezultatem stawał Michał Mański z Sierakowic który wystąpił w dwóch kategoriach wagowych kick-light , ciężkiej i superciężkiej. W kategorii open Michał uzyskał wolny los by następnie zwyciężyć z reprezentantem Francji, który wcześniej zwyciężył z Włochem. Walka finałowa to również potyczka Polsko Francuska w której niestety Michał musiał uznać wyższość Francuza. Ciekawie wyglądała rywalizacja w kategorii królewskiej gdzie naprzeciw Rebelianta stanęło trzech zawodników Meksykanin, Polak oraz Ukrainiec. I w tej kategorii Michał Mański przywozi srebrny medal ulegając tylko utytułowanemu reprezentantowi Ukrainy.

Kolejny raz Kaszubi pokazują determinację w dążeniu do celu. Nawiązujemy równą walkę z czołówką Światową tym samym zaznaczając swoją twardą pozycję w Kickboxingu. Liczby 256 zgłoszonych klubów i reprezentacji z 4 kontynentów w łącznej liczbie 2769 zgłoszeń robi wrażenie. Ciężką pracą 6 razy w tygodniu zbudowaliśmy solidną markę z którą muszą liczyć się wszyscy– mówił trener Patryk Zaborowski.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*