Przodkowo. Odnowią place zabaw

Przodkowo. Odnowią place zabaw

Najmłodsi mieszkańcy Przodkowa i Załęża już niedługo cieszyć się będą odnowionymi placami zabaw. Możliwe to będzie dzięki dwóm grantom, przyznanym gminie Przodkowo w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na każdy cel przeznaczono niemal 20 tys. złotych.

Modernizacje pozwolą na stworzenie bezpiecznych i przyjaznych miejsc do zabaw i rekreacji dla dzieci na świeżym powietrzu. Plac zabaw w Przodkowie znajduje się w okolicy Orlika, na którym młodzież bierze udział w zajęciach sportowych – w tym czasie z odnowionego miejsca rozrywki korzystać może ich młodsze rodzeństwo. Z kolei plac w Załężu powstał około 8 lat temu i wymaga wymiany starego, drewnianego sprzętu na bardziej trwały, metalowy.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*