Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź, czy masz szanse na kredyt gotówkowy

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź, czy masz szanse na kredyt gotówkowy

Wystarczy wypełnienie kilku formularzy i kilka kliknięć myszką, aby zawrzeć umowę kredytową

Mimo to, iż banki starają się być elastyczne, to nie każdy kredytobiorca będzie mógł‚ skorzystać z takiego zastrzyku gotówki. Wyjaśniamy, kto jest najatrakcyjniejszym klientem dla kredytodawcy, a kto spotka się z odmową udzielenia kredytu.

Nieskazitelna historia kredytowa

Dla banków dobry klient to taki, który, mimo że kiedyś miał długi, to rzetelnie, zgodnie z umową je spłacał. Znacznie gorzej w oczach kredytodawcy wygląda ten, komu zdarzyło się mieć zaległości finansowe, płacił karne odsetki czy któremu groziła egzekucja komornicza.

Bank, rozpatrując wniosek kredytowy, bierze pod uwagę również to, czy przyszły kredytobiorca solidnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, regularnie płaci czynsz, rachunki za prąd i telefon. Także historię finansową sprawdza się dziś, korzystając z danych:

Biura Informacji Kredytowej –  znajdują się tam informacje o kredytach, ich spłacie, a także niektórych pożyczkach zaciągniętych w instytucjach pozabankowych

Biur Informacji Gospodarczej – mogą znaleźć się tam informacje o nieterminowo uiszczanych ratach kredytu, ale i o pożyczkach spłaconych w terminie. Jeżeli w BIG-ach i BIK pojawią się niepokojące z perspektywy banku informacje, może on odmówić udzielenia kredytu.

Zdolność kredytowa

Nie można otrzymać kredytu gotówkowego na dowolną kwotę. Jej wysokość zależy od tego, ile zarabiasz i jaka jest twoja sytuacja życiowa. Chcąc dowiedzieć się, na jak wysoki kredyt możesz liczyć, warto skorzystać z kalkulatora znajdującego się TUTAJ.
Bank ocenia zdolność kredytową również na podstawie tego, ile osób utrzymujesz i jakie ponosisz comiesięczne wydatki związane z opłatami za czynsz i media. Dopiero na tej podstawie stwierdza on, czy będziesz w stanie spłacać raty kredytu i oddać kwotę, którą zamierzasz pożyczyć.

Wiek kredytobiorcy

Umowy kredytowe mogą zawierać wyłącznie osoby pełnoletnie. Niektóre banki określają też górną granicę wieku kredytobiorcy. Wynosi ona zwykle od 75 do 80 lat. Mimo tego kredytodawcy zawsze rozpatrują wniosek indywidualnie, dlatego może okazać się, że zaawansowany wiek nie będzie przeszkodą do otrzymania kredytu.

Jak wziąć kredy gotówkowy?

Jeżeli masz zdolność kredytową, a twoja historia finansowa w BIK i BIG-ach jest bez zarzutu, możesz od razu przystąpić do składania wniosku o kredyt. Wejdź TUTAJ.

Znajdziesz tam aktualnie najlepsze oferty banków. Umowę kredytową możesz zawrzeć online, bez wychodzenia z domu, a środki finansowe otrzymać w ciągu kilku dni. Nad całą procedurą będzie czuwać konsultant, dlatego formalności będą dopięte na ostatni guzik. Zanim wybierzesz konkretną ofertę, sprawdź czy dany kredyt ma atrakcyjne RRSO i czy z jego zaciągnięciem nie są związane dodatkowe koszty  jak np. ubezpieczenie, prowizja, opłata za otworzony rachunek. Zrobisz to za pomocą porównywarek, kalkulatorów kredytowych,  tym samym unikniesz żmudnej analizy oferty bankowej na własną rękę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*