Porzucił 2 psy na mrozie. Szuka go policja

Porzucił 2 psy na mrozie. Szuka go policja

Dzięki zgłoszeniu czujnych obywateli, kartuscy policjanci uratowali dwa psy, które właściciel przywiązał do palety przy jednym ze sklepów w Dzierżążnie (gm. Kartuzy). Według informacji zgłaszających, psy mogły być na mrozie i w czasie opadów śniegu nawet do 3 godzin.

W minioną niedzielę tuż po północy oficer dyżurny otrzymał informację o tym, że pod jednym ze sklepów w Dzierżążnie (gm. Kartuzy) od około 3 godzin przywiązane są dwa psy. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji.

W tym czasie na zewnątrz była minusowa temperatura oraz duże opady śniegu. Mundurowi na miejscu zauważyli dwa psy rasy mieszanej, które były na podwójnej smyczy przywiązane do palety przy sklepie.

Reklamy

Policjanci przewieźli zmarznięte psy do OTOZ Animals w Kościerzynie, gdzie zwierzaki zostały przekazane pod opiekę osobie pełniącej dyżur. Funkcjonariusze ustalają właściciela psów.

Osoby mające jakiekolwiek informację na ten temat proszone są o kontakt z policją pod nr 47 74 22 222 lub pod nr 112 – mogą być to zgłoszenia anonimowe. Porzucenie psa jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna, a do tego kara pozbawienia wolności.

Przy minusowych temperaturach nie zapominajmy naszych czworonożnych przyjaciołach. Mundurowi przypominają, że to na właścicielu czworonoga, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, spoczywa obowiązek opieki nad zwierzęciem.

Policjanci apelują do mieszkańców, by zaalarmowali gdy widzą zwierzę w złych warunkach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*