Pomorzanie zadowoleni z życia! Wyniki badań jednoznaczne

Pomorzanie nie tylko zarabiają więcej od statystycznego Polaka, ale też z większym optymizmem podchodzą do życia. Raport jednoznacznie wskazuje, iż warunki i jakość życia w województwie pomorskim przewyższają średnią krajową.

Pomorzanie
fot. UMWP/ Pomorzanie

Optymizm jest charakterystyczny dla naszego regionu. Przejawia się m.in. w wyższym niż gdzie indziej poziomie powoływania nowych inicjatyw gospodarczych czy też w większym rozwoju organizacji pozarządowych – powiedział portalowi pomorskie.eu Grzegorz Grzelak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego

Pomorzanie są zadowoleni ze swojego stanu zdrowia, bezrobocie jest coraz niższe, a coraz więcej osób zdobywa wyższe wykształcenie. Zbierane przez 15 lat dane ukazują też, że zarabiamy lepiej od statystycznego Polaka.

Pomorzanie
mat.ilustracyjny/ Facebook-Jarmark św.Dominika

Spada bezrobocie, liczba aktywnych zawodowo wzrasta a co za tym idzie sytuacja materialna wielu ludzi się polepsza. Co więcej, badania pokazują że coraz więcej mieszkańców Pomorza gromadzi oszczędności. Pomorzanie mogą poszczycić się także wysokim wskaźnikiem zaangażowania społecznego, który przejawia się m.in.: poprzez uczestnictwo w wyborach. 

Zobacz też: I Komunia św. w Kartuzach: uroczystość w kolegiacie [ZDJĘCIA]

Według raportu mieszkańcy województwa pomorskiego są zadowoleni z poziomu demokracji w Polsce, a także wykazują się większą od „statystycznego Polaka” tolerancją i otwartością. Wyniki badań pochodzą z raportu pn. „Warunki i jakość życia w województwie pomorskim”, który został przedstawiony 22 maja 2017 roku podczas XXXV Sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Skomentuj: Pomorzanie zadowoleni z życia! Wyniki badań jednoznaczne

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*