Polska Flota Rebelia Kartuzy z trzema Pucharami Świata!

W Pucharze Świata w Kickboxingu uczestniczyło 1260 zawodników z 32 państw reprezentujących 220 klubów. W klasyfikacji klubowej młodzi Kaszubi z trzema pucharami, uplasowali się na 32. pozycji.

W dniach 14-17 czerwca odbywał się Puchar Świata w Kickboxingu we włoskim Rimini. W zawodach uczestniczyło 1260 zawodników z 32 państw reprezentujących 220 klubów. Zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy zdobyli 3 Puchary Świata. Stoczyli oni 24 walki. W klasyfikacji klubowej Kaszubi zajęli 32 miejsce. W punktacji medalowej z podziałem na kraje, Polska zajęła mocne 12 miejsce z dorobkiem 17 medali, z czego 11 wywalczyli Kartuzianie.

Złote medale i Puchary Świata wywalczyli: Nikola Zaborowska (45 kg Light-contact kadetów), Marcin Treder (+65 Kick-light kadetów) oraz Joachim Żołnowski (+80 kg kick-light seniorów). Srebrny krążek zdobyła Nikola Zaborowska (50 kg Light-contact 50 kadetów). Brązowe medale powędrowały do Bartłomieja Leykowskiego (75kg Kick-light seniorów), Agaty Trepczyk (65 kg kick-light juniorów), Armina Wilczewskiego (+65 kg kick-light, light-contact kadetów), Adama Kryszewskiego (70 kg kick-light seniorów), Nikoli Zaborowskiej (50 kg Kick-light Kadetów) oraz Marcina Treder (+65 kg light-contact kadetów).

Włoski Puchar Świata był ostatnim a zarazem najważniejszym turniejem w pierwszej połowie roku. Mistrzowie Polski oraz zdobywcy Pucharów Świata zostaną powołani do kadr narodowych. Selekcja trenerów Kadr Narodowych wyłoni w najbliższym czasie osoby, które będą reprezentować Polskę na ME i MŚ.