Podpisano umowy na realizację projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”

Podpisano umowy na realizację projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”

W Starostwie Powiatowym w Kartuzach doszło do podpisania umów na realizację projektów. Wsparcie ze środków zostało udzielone Gminie Kartuzy, Stężyca oraz Kaszubskiej Fundacji Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych “Podaruj trochę słońca” w Starkowej Hucie.

[Not a valid template]

W Starostwie Powiatowym w Kartuzach doszło do podpisania umów na realizację projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Projekty zostały dofinansowane ze środków PFRON. Zakres działań obejmuje likwidację barier architektonicznych i transportowych w placówkach edukacyjnych i rehabilitacyjnych na terenie powiatu.

W ubiegłym roku Powiat Kartuski na podstawie umowy podpisanej z PFRON udzielił wsparcia finansowego na realizację projektów. Przedsięwzięcia zgłoszone były przez samorządy gminne oraz organizacje pozarządowe w ramach „Programu wyrównywania różnic między Regionami III”. Jeden z projektów dotyczy likwidacji barier architektonicznych w placówkach edukacyjnych dla Gminy Kartuzy. Wykonane będą dla Zespołu Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach. Łączna wartość pomocy ze środków PFRON to koszt 105.757,70 zł.

Reklamy

W umowie zawarta była także likwidacja barier transportowych dla gminy Stężyca. Gmina otrzymała dofinansowanie na zakup pojazdu 9-osobowego dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej w Stężycy. Wartość dofinansowania to 79,680,00 zł. W ramach tego samego programu wsparcie finansowe otrzymała także Kaszubska Fundacja Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Podaruj trochę słońca” w Starkowej Hucie. Zakup pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych przeznaczony będzie dla wychowanków ORW w Pierszczewie i Sikorzynie. Wartość pomocy ze środków PFRON wyniosła 80 tysięcy złotych. Dofinansowanie na zakup 9-osobowego samochodu otrzymał także Powiat Kartuski. Pojazd przeznaczony będzie dla Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie. Dofinansowanie również wyniosło 80 tysięcy. 

-Mamy najmłodszą flotę samochodową jeżeli chodzi o jednostki pomocy społecznych. Zachęcam do dalszych wniosków. W kraju jako trzeci fundusz w tym projekcie się wyróżniamy dlatego dziękujemy panu Dyrektorowi za to, że jest bardzo otwarty na nasze propozycje- mówił Starosta Bogdan Łapa.

Tegoroczna wartość pomocy ze środków PFRON na realizację działań w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” to 345 437,70 zł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*